news

21 вересня парафія катедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці, що у місті Луцьку, святкувала свій 23-й храмовий празник. Сьогодні уся Церква святкує свято Різдва Богородиці, прагнучи належно вшанувати ту, завдяки якій спасіння людства стало можливим.

З 15 по 17 вересня відбувся другий тур реколекцій для подружніх пар Луцького Екзархату, який з благословення Владики Йосафата організували згромадження сестер Божого Провидіння.

Українська Греко-Католицька Церква завжди була небайдужою до долі узалежнених осіб та їх сімей, а тому постійно провадить діяльність, спрямовану на попередження та зцілення людей від різного роду узалежнень. Основним проханням молільників на прощі у Луцьку стало: допомогти людям з різними залежностями їх подолати і відновити образ Божої дитини.

У вересні, після літнього відпочинку, відбулась четверта зустріч подружніх пар на тему «Обов’язки чоловіка в подружжі». Традиційно зустріч проходила в монастирі оо. Василіян під духовним проводом о. Юліана Хомечка, ЧСВВ.

ПРОГРАМА ПРОЩІ

У ЛУЦЬКОМУ МОНАСТИРІ

 СВЯТОГО ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО

В наміренні за узалежнених

16-17 ВЕРЕСНЯ 2017 р. Б.

 

Субота 16 вересня

17.00 – Реєстрація паломників

18.00 – Вечірня

19.00 – Божественна Літургія

                   - молитви на уздоровлення (о. Леонід Григоренко ЧНІ)

                   - вечеря

                   - свідчення

22.00 – Співана вервиця з роздумами (свідчення членів спільноти АА)

23.30 – Хресна Дорога в наміренні за узалежнених (о. Йосиф Будай ЧСВВ)

2 вересня паломники з Рожищенського району відвідали Крехів та Жовкву. Паломництво відбулося з парафії св. ап. Івана Богослова у Рожищі. Це відомі для кожного греко-католика духовні центри, де можна укріпити духовну міць, очистити душу і тіло Таїнством Сповіді та Причастя. Знеможені , стражденні, шукачі поради та розради поспішають до Крехова та Жовкви приклонитися до чудотворних ікон та мощей, просячи зцілення, добробуту та миру в родині та країні.

Парафія «Серця Ісуса і Серця Марії» Української Греко-Католицької церкви м. Долини запрошує вас відвідати VI фестиваль-конкурс української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога» імені кардинала Мирослава Івана Любачівського, який відбудеться 23-24 вересня 2017 року за адресою:

 м. Долина, проспект Незалежності, 6 ( у приміщенні Будинку техніки).

27 серпня діти парафії Святих Апостолів Петра і Павла УГКЦ у Нововолинську вперше у житті приступили до Святої Тайни Покаяння та урочистого Святого Причастя. Протягом року маленькі причасники старанно готувалися до цієї важливої у їхньому житті події. Під час підготовки дітки проходили науку, вивчали катехизм, правди віри, у яких йдеться про те, яким має бути християнин.

На урочистість діти прийшли до храму у с

З 25 по 27 серпня відбувся перший тур реколекцій для подружніх пар з дітьми Луцького Екзархату. Цього року родини мали змогу відвідати Інтеграційий Центр «Замлиння».

Щороку 28 серпня Свята Церква вшановує одне з найважливіших християнських свят церковного року – Успіння Пресвятої Богородиці. Цк свято належить до найстарших Богородичних свят. З ранніх часів ( II-III cтоліття) залишилися два апокрифічних Євангелія, які описують про подію Успіння та сходження Богородиці на небо.  Свято має подвійний зміст: людської скорботи у поєднанн з радісною упевненістю в тому, що смерті, як знищення не існує. На це вказує назва “Успіння”- тобто “Сон”, за яким буде пробудження і слава. Нам відомо, що в Єрусалимі є пам'ять про місце, де поховали Богородицю, тобто тимчасово захоронили її тіло. На цьому гробі у Гетсиманському саду під кінець IV століття збудували церкву, де звершували празник. Очевидно, що згадані події та апокрифи призвели до поширення свята на весь християнський світ. Наголошуючи на значенні празника, літургійні піснеспіви заохочують вірних до його святкування: ”Прийдіть, всі учасники свята! Прийдіть і заспіваймо хором! Прийдіть, і заквітчаймо Церкву в день упокоєння Божого Кивота”.