2 вересня паломники з Рожищенського району відвідали Крехів та Жовкву. Паломництво відбулося з парафії св. ап. Івана Богослова у Рожищі. Це відомі для кожного греко-католика духовні центри, де можна укріпити духовну міць, очистити душу і тіло Таїнством Сповіді та Причастя. Знеможені , стражденні, шукачі поради та розради поспішають до Крехова та Жовкви приклонитися до чудотворних ікон та мощей, просячи зцілення, добробуту та миру в родині та країні.

Перша зупинка – мальовниче село Крехів на Львівщині, та древні мури монастиря Святого Миколая отців Василіян, який оберігав селян у часи війн та навал, дарував душевний спокій.  Цей осередок духовності має 400-літню унікальну історію. Паломники мали змогу відвідати Службу Божу в храмі Преображення Господа Ісуса Христа та зі щирою молитвою приклонитися до чудотворних ікон Крехівської Божої матері та Миколая Чудотворця. Після звершення Літургії – подорож для фізично витривалих осіб по непростому шляху до першого монастиря, який був побудований в скелях. Учасники подорожі мали чудову нагоду поринути в минуле, відчути, яким було монаше життя, побудоване на молитві близько 400 років тому та набрати цілющої води з джерела.

Зворотній шлях паломників пролягав через невелике, мальовниче і дуже старовинне містечко Жовква. Прочани відвідали церкву Пресвятого Серця Христового при монастирі Різдва Христового отців Василіян. Там всі мали нагоди помолитися до мощей святого мученика Партенія. Його мощі з 1784 року за стараннями о. Єроніма Стрілецького були перенесені в містечко Жовква з Відня і від того часу зберігаються там. Відомо, що Партеній жив у IV ст., походив з Вірменії, був християнином, жив в Римі та проповідував слово Боже язичникам. На той час всі, хто вірував в Христа і не зреклися віри – помирали мученицькою смертю. Не оминула така доля і молодого Партенія. Він загинув від вогню, але досі допомагає тим, хто приходить до нього зі щирою молитвою про заступництво.

Після короткої молитви, сповнені душевних сил та легкої фізичної втоми – дорога додому, на Волинь.

Фото